Szakszervezeti összefogás a munkavállalókért

Az öt magyarországi szakszervezeti konföderáció vezetője szerint a munkavállalók rendkívül kiszolgáltatott helyzetén csak erős szakszervezeti munkával és összefogással lehet változtatni – hangzott el a szakszervezeti konföderációk közös majálisán, a Városligetben vasárnap.
A rendezvény a szakszervezetek „követelési piramisának” felépítésével kezdődött. Ebből kiderült, hogy az érdekképviseletek többek között a Munka törvénykönyvének felülvizsgálatát és igazságos adórendszert követelnek, valamint azt, hogy a bérminimum érje el a létminimum szintjét.
Kordás László, a MASZSZ elnöke elmondta, hogy az öt szakszervezeti konföderáció azért ünnepli idén közösen a majálist, mert mindannyian felismerték, hogy széles körű együttműködésre van szükség a munkavállalók érdekvédelme hatékonyságának növelése érdekében.

A szakszervezetek által kidolgozott hármas követelés:

„Adj több bért, hogy élhessünk!

Adj több bért, hogy dolgozhassunk!

Adj több bért, hogy ne kelljen elhagyni a hazánkat!”