A Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség levélben megküldte a munkáltató részére, a bértárgyalással kapcsolatos aggodalmait és követeléseit. Ezt követően levelet írtak a munkavállalóknak is, amiben reagáltak Evgeny Tankhilevich cégvezető a dolgozókat félrevezető soraira. Az írásban felrótták a menedzsmentnek, hogy "... a munkavállalók igényeit tartalmazó leveleinket, amelyeket átadunk a menedzsmentnek, azokat a szakszervezetünk vezetőinek egyéni véleményének és követelésének minősíti." A szakszervezet határozott álláspontja, hogy a Dunaferr megbecsült, hosszú távú jövőképpel felvértezett munkavállalók nélkül nem lesz működőképes és nyereséges sem, ezért minden törvényes eszközzel fellépnek a Dunaferr munkavállalóinak érdekében, a gyár jövőjéért. Ennek a holnapi tiltakozó demonstrációval adnak nyomatékot, melyet az Orosz Föderáció nagykövetsége elé szerveznek szerdán délután fél öttől. A szolidaritás jegyében legyünk minél többen! Mi ott leszünk! Hajrá Dunaferr VASAS!