Tüntetés a Dunaferrnél

A Dunaferr DV. Vasas Szakszervezet által meghirdetett mai demonstráción  munkavállalók, szakszervezeti tagok és támogató szervezetek képviselői vettek részt. Sokan voltunk, de lehettünk volna többen is. Sajnos azonban a munkáltató különböző módokon, például fenyegetésekkel gátolta a  kollégák részvételét. Miről szólt a tüntetés? A középtávú bérmegállapodás szerinti 1,7 százalékos alapbéremelésnél magasabb bérnövekedést követeltek a dolgozók. A társaság székháza előtt tartott tüntetésen Mucsi Zoltán, a szövetség elnöke megszégyenítőnek nevezte az 1,7 százalékos béremelést. Megjegyezte, hogy követelésük fedezete a kormány által a munkáltató számára a szociális hozzájárulási járulék 5 százalékos csökkentéséből adódó mintegy egymilliárd forint, amiből a cégvezetés "egyetlen fillért" sem akar a munkavállalóknak adni, sőt érdemben tárgyalni sem akar. Balogh Béla a Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint pedig nagyobb megbecsülés illetné a nehéz fizikai munkát végző dunaferres dolgozókat. Mezei Zsolt, a kokszolómű szakszervezeti bizottságának elnökhelyettese emlékeztetett arra, hogy a dolgozók korábban többször lemondtak már bizonyos juttatásokról, hogy a vállalat a nehéz helyzetben pénzhez jusson, most elvárják, hogy amikor lehetőség van rá, több pénzt kapjanak. A beszédek közben "Nem félünk!" és "Bért akarunk!" kiabálták a tüntetők és gyakran fújták a sípjaikat, valamint felharsantak a kereplők is.

A megmozdulásról készült cikkek, tudósítások az alábbiakban olvashatóK

Hír TV

Népszava