Nőnek születtél – hátrányba kerültél

„Nem kerülhetsz csak azért hátrányba, mert nőnek születtél” – ezt mondta bemutatkozó beszédében az új brit miniszterelnök, Theresa May. A magyar politika még ennek kimondásánál sem tart. Kampányt hirdetett a férfiak és a nők egyenlő bérezéséért a Magyar Szakszervezeti Szövetség Női Tagozatának vezetője, Hercegh Mária. Az Európai Unió 2014-ben tett ajánlást a tagállamoknak, hogy közelítsék a férfiak és a nők bérét, de hazánkban ezidáig semmi sem történt ebben az ügyben. A kormány nemcsak hogy nem reagált az ajánlásra, de még az ezzel kapcsolatos párbeszédre sem mutat hajlandóságot. Az Alaptörvény sem rögzíti az egyenlő bánásmód és az egyenlő bérezés elvét, ellentétben több más ország alkotmányával. Hercegh Mária és a szakszervezetek azt szeretnék, ha érdemi párbeszédet tudnának folytatni erről a kormánnyal és a munkaadókkal. A témáról bővebb információ itt olvasható.