Bizalmi képzés - Aggtelek

Az Észak- magyarországi régióban, Aggteleken tartottunk 2016. április 22-23.-án bizalmi képzésünket, mely folytatása volt az elmúlt évi oktatásnak. A rendezvényen 7 vállalattól 23 tisztségviselő vett részt, zömében a tavalyi résztvevők. Az előadások több témakört öleltek fel, így az Üzemi Tanács választását és működését, a szakszervezeti működésének gyakorlatát a munkahelyen, a szakszervezet jogosítványait, valamint a munkaidő és a pihenőidők szabályozását a Munka törvénykönyvében.

Az előadók Tarsoly Imréné, László Zoltán, Szőke Zoltán voltak, akik nagyon tartalmasan, részletesen adták elő a témákat és lehetőség volt konzultációra is.Én és két tisztségviselő társam először vettünk részt ilyen oktatáson. Nagyon jó volt, hogy kérdéseket is tehettünk fel,  így a bennünket foglalkoztató problémákra is kaphattunk szakértői választ.

A jelenlévő tisztségviselők elhatározták, hogy ősszel újabb témakörökben tovább kívánják folytatni a megkezdett, egymásra épülő képzést.

Fügedi Ákos

Certa Kft. SZB titkár