Ma 8 órától országos, határozatlan idejű pedagógussztrájkot hirdettek a szakszervezetek, mivel a két pedagógus-szakszervezet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) évek óta nem tud megállapodni a kormánnyal a követeléseikről. A tanárok mellett a diákok is kifejezik szolidaritásukat, ők a Kossuth térre vonultak tüntetni a tanáraik mellett. Sok szülő is támogatja az akciókat, és felemeli a hangját gyermeke jövőjéért.

A Vasas Szakszervezeti Szövetség is szolidaritásáról biztosítja a tanárokat az ITT olvasható levélben. A sztrájk ALAPJOG! A jövő(nk) a tét!