A Magyar Szakszervezeti Szövetség 2022. március 11-én tartotta meg kongresszusát, melynek napirendjén szerepelt többek között a beszámoló a Szövetség 2021. évi kongresszusa óta végzett munkájáról, a Felügyelőbizottság beszámolója és az elnökválasztás. A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöki posztjára két jelölt volt, Székely Tamás (MaSZSZ alelnök) és Zlati Róbert (MaSZSZ Felügyelőbizottság elnöke). A 82 fő küldöttből 46 fő Zlati Róbertnek szavazott bizalmat, így a ciklus végéig ő tölti majd be a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöki posztját.