Éppen egy évvel ezelőtt, 2020. augusztus 14.-én történt a Dunaferr-ben, hogy Evgeny Tankhilevich a szakszervezetek képviselőit az irodájába rendelve, közölte velük, hogy felmondja a Dunaferr Társaságcsoport Kollektív Szerződését (DTKSZ) annak mellékleteivel együtt. A Dunaferr kollektív szerződése több évtizedes szakszervezeti munka eredménye, az abban szereplő juttatások komoly lemondásokkal járó alkuk árán jöttek létre. Ennek eltörlése egyértelműen a munkavállalók megsarcolása, jövedelmük jelentős csökkenését idézi elő. Milyen juttatásokat veszítettek a Dunaferres munkavállalók?

A Dunaferr kollektív szerződésének legfőbb juttatásai:

• 36 óra/hét
  • nem kell ledolgozni az étkezési szünetet
  • munkabérelőleg
  • önkéntes nyugdíj- és egészségpénztári hozzájárulás
  • „pulykapénz”
  • szabadságosbér
  • SZÉP kártya
  • beiskolázási támogatás
  • 50%-os műszakpótlék
  • túlóra magasabb összegű elszámolása
  • az Mt.-ben szabályozottnál magasabb mértékű végkielégítés
  • sztrájkszabályzat
  • Acélalapítvány
  • jogsegélyszolgálat

Arról, hogy miért fontos a kollektív szerződés ITT olvashattok, a dunaújvárosi acélipari vállalat, a Dunaferr kálváriájának részletei pedig ITT találhatók.