Ahogy az a hétvégi hírekből tudható, a Dunaferr munkavállalói nem kapták meg a törvényes határidőre márciusi fizetésüket. Már 7 hónapja törvénytelenül, részletekben történik a kifizetés, most azonban sem részletekben, sem egyben nem történt meg az átutalás, a menedzsment által április 8-án a dolgozóknak írt levél szerint ígért napra, április 10-ére. Sőt, a hétfői napon 14 óráig sem érkezett meg a számlákra a munkabér. Ezért a munkavállalók az igazgatóság épületéhez vonultak, hogy demonstrálják elégedetlenségüket. A helyi Vasas elnöksége - mivel ők december 11. óta nem léphetnek be a gyár területére - a kapun kívülről támogatta a dolgozókat. Molnár László a Dunaferr DV. Szakszervezeti Szövetség elnöke egy rövid videóban - amely itt megtekinthető - beszélt a kialakult helyzetről. Azóta úgy tűnik, elkezdődött a fizetések átutalása, azonban a dolgozók maradék bizalma is elfogyott. Ezért követeljük, hogy a magát a cég vezetőjének tartó személy őszintén, egyenesen mondja el, mekkora a baj, mire számítsanak a dolgozók a következő, április 30-ra ígért kifizetésnél!