Ahogy arról már beszámoltunk, a pénteki Magyar Közlönyben kihirdetett kormányrendelet értelmében a cégek egyoldalúan bevezethetik a 2 éves munkaidő-keretet. Ez már a hamisítatlan rabszolgatörvény. A MASZSZ az április 15.-i VKF ülésen az előzetes egyeztetés nélkül hozott, érthetetlen és elfogadhatatlan határozat visszavonását fogja követelni. A Vasas Szakszervezeti Szövetség már múlt héten hangot adott felháborodásának, ma pedig a Magyar Szakszervezeti Szövetség adta ki állásfoglalását a kormány lépéséről. A munkavállalók tömegeit játssza át a munkáltatók kezére a kormány azzal, hogy határozatban legalizálja számukra a 24 hónapos munkaidőkeret szabad elrendelését – jelentette ki Kordás László a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke. Az erről szóló cikk a portfolio.hu oldalán olvasható.