A pénteken napvilágot látott törvényjavaslat szerint közel húszezer kulturális ágazati dolgozó, a könyvtári, múzeumi, levéltári, közművelődési, színházi és nagyzenekari munkavállalók közalkalmazotti jogviszonya 2020. november 1-jétől egyszerű munkaviszonnyá alakulna át. A szakszevezeti konföderációk - a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), az Értelmiségi Szakszervezetek Szövetsége (ÉSZT), a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája (LIGA Szakszervezetek), a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) és a Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) - a törvénymódosítás elleni tiltakozásul közös sajtóközleményt adta ki, mely ITT olvasható.