A GDP a vártnál jobban, 4,9 %-kal növekedett, az éves infláció pedig 4,7% a KSH adatai szerint. Ennek tükrében a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) béremelési korrekciót, legalább 1,2 %-kos visszamenőleges nyugdíjkiegészítést, a nemek közötti béregyenlőtlenség megszüntetését, valamint a közszolgáltatók számára mielőbbi bérajánlatot követel. Ezért a MASZSZ elnöke, Kordás László a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma összehívását sürgeti. A témában megjelent cikk itt olvasható.