Ahogy azt az előzőekben hírül adtuk, a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség demonstrációt szervez az Orosz Föderáció nagykövetsége elé, mivel a helyi bértárgyalások elakadtak és bizonytalannak érzik a gyár jövőjét. A hírre reagálva, a mai napon a Dunaferr cégvezetése levélben fordult a szakszervezetekhez, melyben béremelési javaslatott tett és tárgyalásra hívta a partnereket. Feltételként szabták, hogy mondják le a holnapi napra, Budapestre tervezett tüntetést. A helyi Vasasok Szövetségi Tanács ülést hívtak össze, megtárgyalták a javaslatot és megfogalmazták válaszlevelüket. Ebben jelezték, hogy természetesen hajlandók tárgyalóasztalhoz ülni, és amennyiben holnap 14 óráig sikerül a munkavállalók számára elfogadható megállapodást aláírni, akkor a demonstráció is elmaradhat. Várjuk a további fejleményeket és támogatjuk a helyi Vasasok követeléseit!