Több mint ezer szakszervezeti tag és tisztségviselő vonult tegnap Budapesten a Kodály köröndről a Városligetbe. A Magyar Szakszervezeti Szövetség, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma által meghirdetett demonstráción a Vasas is több száz fővel képviseltette magát. Amit követeltünk:

A munkavállalókat védő, hatásosabb munka törvénykönyvét.

A sztrájkjog újraszabályozását illetve párbeszédet a hatalom birtokosai és a szakszervezetek között.

A bérek emelkedését figyelembe vevő nyugdíjemelést valamint rugalmasabb nyugdíjba vonulási rendszer kidolgozását.

A korengedményes és korkedvezményes nyugdíjak korszerűbb formában történő visszahozását.