Több éves kihagyás után, idén ismét felvonulással kezdődik négy szakszervezeti szövetség tagjainak részvételével az idei május elseje. A Kodály köröndön gyülekezik negyed 11-től az Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT), a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) szervezeteinek tagsága. A vonulás 11-kor indul az Andrássy úton a Városligetbe, a Koós Károly sétányon felállított nagyszínpadhoz, ahol 11.45-től  hangzanak el szakszervezeti tisztségviselők és vezetők beszédei. Ezeket követően a konföderációk közös sátorában és a környékén színes programokkal várják az érdeklődőket, melyekről bővebb információ itt olvasható.